WordPress MU ir “domain mapping“


Neturėjo bobutė, tfu, t.y. kurapka bėdos, tai sumastė visus projektus sukelti į viena CMS. Tam pasinaudojau wordpress MU. Instaliuoti reikia “subdomain“ opcija.

Viskas būtų paprasta, tik… Viena mažutė smulkmena. WPMU instaliacija yra wpmu-domenas.lt, atskiriems projektams sukuriami subdomenai projektas1.wpmu-domenas.lt ir t.t.

Kaip padaryti, kad projektas būtų pasiekiamas “gražiu“ projektas1.lt adresu ir nenukentėtų SEO?

Pirmiausiai hostingo tiekėjo paslaugų valdymo skyde domenui wpmu-domenas.lt sukuriam alias’ą projektas1.lt su standartinėm DNS nuostatom. Nuostatų aktyvacija gali užtrukti, kol “suvaikščios“ DNS įrašai (iki valandos, jei tiek pats domenas, tiek aliasas talpinami pas tą patį paslaugų tiekėją).

Po to būdami prisijungę kaip “site administrator“ instaliuojam wpmu įskiepį WordPress MU Domain Mapping. SiteAdmin->Domain mapping sekcijoje įvedame savo serverio, kuriame yra wpmu-domenas.lt IP adresą ir pažymime varnelę “Permanent redirect“. Po to einame į projektas1.lt “backendą“, arba prisijungiame prie projekto, kaip to projekto administratorius, einame į sekciją Tools->Domain mapping, įvedame projektas1.lt, [pažymime “Add primary domain“*] ir spaudžiame mygtuką “Add“.

Viskas! Jei atlikta teisingai – turi veikti.

*Kai projektas jau pasiekiamas adresu projektas1.lt, tada nustatome, kad jis ir būtų “primary domain“. Jei tai padarysime iš karto, tiesiog negalėsime pasiekti projekto nei jo valdymo skydo senuoju “negražiu“ adresu projektas1.wpmu-domain.lt.

Papildyta.

Veikiančius projektus kelkite tuomet, kai mažiausias lankomumas, geriausiai naktį, nes mano atveju pats perkėlimas užtruko iki 6 valandų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: