Polifazinio miego projekto dienoraštis: penktoji diena


Kuo toliau, tuo pukiau einas. Aišku, pagrindinio miego (“core sleep”) organizmas norėtų daugiau (gal kokia +20 minučių). Tačiau dienos miego metu atsibundu praėjus 15-18 minučių nuo užmigimo. Užmiginėju irgi beveik autopilotu: jei miegai suėmė – žinok liko 15-20 minučių iki pasnaudimo. Panašu, kad organizmas priiminėja naują paros režimą ir nusprendė nesipriešindamas pertvarkyti biologinį laikrodį, o miego trūkumą paprastai kompensuoja ryte, va ir šiandien atsikėliau ne 6:00 o 6:30. “Juodžiausias” paros laikas produktyvumo atžvilgiu – tarp paskutinio pasnaudimo ir pagrindinio miego. Šiuo laiku, prieš miegą ir rašau tinklaraščio įrašus. O jei visai suremia miegai, gelbėjuosi filmais. Keista, bet tai padeda įveikti mieguistumą.

Kad būtų aiškiau su terminais “šiandien” ir “vakar”, įdedu miego grafikiuką. Man “Šiandien” yra nuo 6:00 iki sekančios dienos 3:00, o “vakar” – tai įvykiai iki paskutinio “core sleep”.

miego-grafikas

Grafikėlis darytas nemokama programa “Sleepchart” iš supermemo saito.

Įdomūs faktai: polifazinis miegas anot mokslo ir wikipedijos yra cirkadinio ciklo sutrikimas, taip sakant dar ne patologija, bet nuokrypis nuo normos tai tikrai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: